De Autismeweek-vlag is gehesen!
Deze week is de landelijke Autismeweek! Vanochtend heeft wethouder Marga van de Plasse samen met een vrijwilliger van de NVA (Nederlandse Vereniging voor Autisme) de Autismeweek-vlag gehesen. Deze week staat in het teken van meer begrip, acceptatie en ruimte voor mensen met autisme in onze samenleving.
De Autismeweek staat dit jaar in het teken van rust. Voor veel mensen is een warme, volle trein, een rumoerig klaslokaal of felle kantoorverlichting vermoeiend of vervelend. Maar voor een groot deel van de 200.000 mensen met autisme in Nederland is het een serieus obstakel. Rust is voor hen cruciaal en bepaalt of meedoen op werk, school of in de maatschappij mogelijk is. Daarom vraagt de Nederlandse Vereniging voor Autisme (NVA) tijdens de Autismeweek om aandacht voor rust en de mogelijkheid om je eigen tempo te kunnen volgen.
Kleine aanpassingen en wat meer begrip al een wereld van verschil kunnen maken. Ga met elkaar in gesprek en vraag wat iemand met autisme nodig heeft.
Bewustwording
De NVA zet zich tijdens de Autismeweek in voor ruimte voor autisme met diverse activiteiten, ook in Zeeland. Zo organiseert het Autisme Informatiecentrum (AIC) Goes op 1 april een wandeling voor jong & oud en op 3 april een knutselmiddag voor kinderen van 4 t/m 12 jaar.
Een overzicht van alle activiteiten is te vinden op www.ruimtevoorautisme.nl.